Jedną z najważniejszych kwestii podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny jest wysokość wkładu własnego. To procentowa wartość zobowiązania, którą musi dysponować kredytobiorca. Pojawia się jednak pytanie, czy to na pewno konieczne? Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat! Jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Odpowiadamy!

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Zakup nieruchomości czy budowa nowego domu to jedne z największych inwestycji, jakie przychodzi zrealizować nam w dorosłym życiu. Bez wątpienia realizacja takiego przedsięwzięcia wiąże się z dużymi kosztami, na które nie każdy ma szansę odłożyć. Czy zatem należy rezygnować z marzeń o własnych czterech kątach? Nie. Z pomocą przychodzą banki, które oferują swoim klientom wsparcie finansowe również w takich przypadkach. Pojawia się jednak kolejny problem. Zazwyczaj w takich przypadkach należy liczyć się z koniecznością posiadania wkładu własnego. Nie każdy może również wykazać wymaganą kwotę. Dlatego bardzo często klienci banków poszukują odpowiedzi na pytanie, czy można i jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Dlaczego zgromadzenie wkładu własnego może sprawić taki problem? Aktualnie minimalny próg wkładu własnego wynosi 20%. Oznacza to, że wymagany kapitał kredytobiorcy sięga naprawdę dużych sum przy wnioskowaniu o kwoty od 150 000 zł nawet do 500 000 zł. To właśnie taką wartość mają zazwyczaj kredyty hipoteczne. Co należy zrobić, by uniknąć tego obowiązku? Sprawdź to! 

Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Wśród kredytobiorców pojawia się często pytanie, czy można i jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego. Okazuje się, że owszem jest taka możliwość. Zastanówmy się jednak, dlaczego jest on w ogóle wymagany i jakie konsekwencje wiążą się z brakiem wkładu własnego. Wprowadzenie minimalnego progu nie było indywidualną decyzją banków. Taki obowiązek ustanowiła Komisja Nadzoru Finansowego w 2014 roku. Wkład własny ma być zabezpieczeniem banku w przypadku ryzyka związanego z niepowodzeniem inwestycji czy też spłaty zobowiązania. Jest też ochroną kredytobiorcy w przypadku sprzedaży nieruchomości. Dlatego też banki wprowadzają do swoich ofert kredytów hipotecznych obowiązek posiadania wkładu własnego.

Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Całkowita rezygnacja z zabezpieczenia w postaci środków kredytobiorcy jest niemożliwa. W takiej sytuacji bank ponosi zbyt duże ryzyko. Dotyczy to również osoby zaciągającej zobowiązanie. Czy istnieje rozwiązanie, które pozwoli na kredyt bez wkładu własnego? 

Jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego?

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego można wziąć, korzystając z dogodnych warunków w postaci kapitału odłożonego w innej formie. Przykładem może być konto emerytalnego IKE lub IKZE. W takim przypadku nie trzeba wypłacać pieniędzy zgromadzonych na takim rachunku. Wystarczy, że kredytobiorca może nimi dysponować. Inną formą zabezpieczenia może być nieruchomość lub grunt. W takim przypadku masz szansę na kredyt na dom bez wkładu własnego czy też kredyt mieszkaniowy bez wkładu własnego.

Inną formą wkładu własnego może być wykupienie dodatkowego ubezpieczenia lub cesja polisy. Dobrym rozwiązaniem okazuje się również wkład własny w formie działki własnościowej, na której powstanie dom. 

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jaki bank?

Należy zwrócić uwagę, że nie każdy bank wprowadza i akceptuje powyższe rozwiązania w swoich ofertach. Niektóre instytucje obniżają jedynie minimalny próg wkładu własnego. Takie rozwiązanie można spotkać między innymi w Millennium Bank, Alior Bank, Santander Bank Polska. W takiej sytuacji niski wkład własny należy dodatkowo ubezpieczyć. Czy istnieje szansa na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Jaki bank może Ci zaoferować taki produkt? Wiele zależy od Twojej sytuacji. Bez wątpienia warto skonsultować zamiar zaciągnięcia zobowiązania z ekspertami lub po prostu udać się do banku i zapytać o swoje szanse na taką pomoc. 

Podsumowanie: jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Kredyt bez wkładu własnego jest możliwy. Oznacza to, że nie musisz dysponować wolną gotówką, ale należy liczyć się z dodatkowym zabezpieczeniem. Dzięki temu zyskasz niezbędne wsparcie finansowe, a bank obniży ryzyko związane z zobowiązaniem. Jak wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Wiele zależy od indywidualnych decyzji banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź ranking kredytów hipotecznych

1
Ocena: %
%RRSO
%OPROCENTOWANIE
%PROWIZJA
PLNKWOTA KREDYTU
OKRES KREDYTOWANIA
2
Kredyt hipoteczny
Ocena: 87%
2,78%RRSO
2,28%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
4 500 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
3
Kredyt własny kąt hipoteczny
Ocena: 96%
2,86%RRSO
2,45%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
4
kredyt hipoteczny
Ocena: 90%
2,31%RRSO
2.17%OPROCENTOWANIE
1%%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
30 latOKRES KREDYTOWANIA
5
Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach
Ocena: 93%
2,54%RRSO
2,38%OPROCENTOWANIE
0%PROWIZJA
400 000 PLNKWOTA KREDYTU
25 latOKRES KREDYTOWANIA
Rozwiń całą listę