5/5 - (1 vote)

Wakacje to dla wielu osób jedyna okazja, aby odświeżyć lub wyremontować wakacje własnymi siłami. Tak jest oczywiście taniej, co jest głównym powodem do podjęcia takiej decyzji. Za zaoszczędzone na wykonawcach pieniądze, być może uda się za rok pojechać na urlop lub kupić nowe sprzęty do domu. Ty również planujesz na ten rok jakiś mały remont? Chcesz go wykonać dobrze, ale i tanio? Mamy kilka wskazówek jak obniżyć koszt remontu 50 metrowego mieszkania w kamienicy.

Mądrze kupuj materiały budowlane i wykończeniowe

Lwia część kosztu remontu to zakup materiałów. Na pewno wiesz, że można je kupić w nieco wyższej lub niższej cenie. Wysokie ceny materiałów wykończeniowych to najczęściej hipermarkety budowlane. Są one łatwo dostępne, czynne do późnych godzin i na miejscu można znaleźć niemal wszystko. Niestety płacimy cenę za taką wygodę – jest nią wyższy koszt zakupów. Wybrane materiały można jednak kupić taniej na składach budowlanych – dotyczy to klejów, fug, mas uszczelniających, folii, a także wielu innych materiałów jak np. płyty OSB, gipsowo kartonowe i wiele innych. Zakupy tego typu wymagają jednak pewnego przygotowania logistycznego – przede wszystkim dlatego że składy budowlane są przeważnie czynne od godziny 7 do 16.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Jeżeli twoim priorytetem jest niska cena remontu, możesz zastosować tańsze, alternatywne materiały wykończeniowe. Zamiast układać panele podłogowe zastosuj wykładzinę. Możesz również wykorzystać tańsze tapety na ściany zamiast tworzyć tam tynki dekoracyjne lub układać glazurę. Niższe ceny materiałów wykończeniowych można uzyskać kupując je w tzw. outletach lub decydując się na kupno II gatunku płytek. Ich cena jest wówczas obniżona ze względu na jakąś wadę technologiczną – krzywizny, nierównomiernie rozlany kolor lub inne kosmetyczne defekty.

Skorzystaj z rabatów

Masz w swoich znajomych kogoś, kto prowadzi firmę budowlaną lub remontową? Jeśli tak, porozmawiaj z nim i poproś czy on nie może kupić dla ciebie potrzebnych materiałów. Oczywiście za twoje pieniądze, ale korzystając ze swoich zniżek. Wykonawcy bardzo często otrzymują lepsze ceny w sklepach i hurtowniach budowlanych, z uwagi na wyższy wolumen zakupów. Dla takiego wykonawcy dodatkowe zamówienie nie jest żadnym problemem, a nawet może mu pomóc w osiągnięciu jeszcze lepszych zniżek – korzystacie zatem z tego po równo!

Pieniądze na remont

Poznałeś właśnie kilka sposobów na zmniejszenie kosztu remontu mieszkania. Mimo wszystko brakuje ci gotówki na jego przeprowadzenie? Kredyt gotówkowy to sposób na szybkie pieniądze, na dowolny cel. Wnioskując o kredyt gotówkowy przez internet lub telefonicznie, decyzję możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia, a pieniądze pojawią się na koncie nawet dzień później. Pozwoli ci to rozpocząć remont w zaplanowanym przez siebie czasie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź ranking kredytów hipotecznych

1
Ocena: %
%RRSO
%OPROCENTOWANIE
%PROWIZJA
PLNKWOTA KREDYTU
OKRES KREDYTOWANIA
2
Kredyt hipoteczny
Ocena: 87%
2,78%RRSO
2,28%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
4 500 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
3
Kredyt własny kąt hipoteczny
Ocena: 96%
2,86%RRSO
2,45%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
4
kredyt hipoteczny
Ocena: 90%
2,31%RRSO
2.17%OPROCENTOWANIE
1%%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
30 latOKRES KREDYTOWANIA
5
Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach
Ocena: 93%
2,54%RRSO
2,38%OPROCENTOWANIE
0%PROWIZJA
400 000 PLNKWOTA KREDYTU
25 latOKRES KREDYTOWANIA
Rozwiń całą listę