Zostaw ocenę

Inwestowanie na giełdzie wiąże się z koniecznością wyboru do swojego portfela inwestycyjnego takich spółek, które zdaniem gracza będą w przyszłości zwiększać swoją wartość. Dobrym pomysłem jest przy tym celowanie w akcje spółek najbardziej popularnych na giełdzie (więcej informacji). Jakie spółki cieszą się największym zainteresowaniem wśród inwestorów?

CD Projekt na czele stawki

Od dłuższego czasu w rankingach najbardziej popularnych wśród graczy giełdowych spółek na GPW w Warszawie utrzymuje się spółka CD Projekt SA, która rozwija się w sektorze elektronicznej rozrywki, głównie gier komputerowych wideo. Jej podstawową dziedziną działalności jest wydawanie i produkowanie gier. Dokonuje tego w ramach studia deweloperskiego CD Project Red oraz globalnej cyfrowej dystrybucji realizowanej przez serwis GOG.com. Jedną z najbardziej znanych serii gier wideo Studia CD Project Red jest Wiedźmin, ale w 2020 roku wydało też Cyberpunk 2077. W obiegu znajduje się ponad 100 mln akcji spółki CD Projekt SA. Jej prezesem jest aktualnie Adam Kiciński.

Zainteresowanie spółkami związanymi z medycyną

W sektorze biotechnologii działa wiele popularnych spółek giełdowych, ale najbardziej popularna z nich jest spółka Mabion SA, która prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych. To polska firma, która została stworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji, dla których podstawę stanowią humanizowane przeciwciała monoklonalne. Dzięki nim możliwe jest opracowywanie i produkowanie przez Mabion SA leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe. Zapewniają lepszą skuteczność terapii onkologicznej przy jednoczesnym zmniejszeniu jej toksyczności.

Na trzecim miejscu w rankingu popularności spółek giełdowych na GPW znajduje się również kolejna spółka działająca w branży biotechnologicznej – Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA, notowana pod nazwą BML. Zajmuje się ona produkowaniem preparatów leczniczych, zarówno leków na receptę, przepisywanych przez lekarzy, jak i leków OTC – powszechnie dostępnych bez konieczności przedstawiania recepty. Ma szeroki wybór medycznych preparatów oraz odczynników laboratoryjnych, znajdujących zastosowanie w laboratoriach biochemicznych i medycznych. W swoim asortymencie ma ponad 60 różnych produktów, a spółka wdraża obecnie program sanacyjny.

Duże zainteresowanie zakupem akcji na GPW w Warszawie widać też w kontekście spółki Mercator Medical SA produkującej sprzęt i materiały medyczne. Zajmuje się ona produkcją rękawic medycznych oraz dystrybucją materiałów medycznych jednorazowego użytku. Funkcjonuje nie tylko na rynku polskim, ale i na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji. Jej produkty dostępne są zaś na całym świecie. Na wzrost jej wartości w 2020 roku wpłynęło to, jak rozwijała się pandemia COVID-19 i rosło zapotrzebowanie na jednorazowe rękawiczki i inne, podobne elementy zaopatrzenia medycznego.

PKN Orlen na piątym miejscu zestawienia

Gracze na giełdzie w Warszawie przejawiają też duże zainteresowanie akcjami Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN SA. Choć w ostatnim czasie notowane są spadki kursów akcji tej spółki, to mimo wszystko zachowuje ona swoje piąte miejsce w rankingu popularności. Grupa PKN Orlen jest największym w Polsce producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych. Wytwarza produkty rafinacji ropy naftowej na benzynę bezołowiową, olej napędowy i opałowy, paliwo lotnicze, tworzywa sztuczne i wyroby petrochemiczne. Grupa trudni się poszukiwaniem, rozpoznawaniem i wydobywaniem węglowodorów oraz wytwarza, prowadzi dystrybucję i obrót energią elektryczną i cieplną. Należą do niej rafinerie rozmieszczone w Płocku, Trzebini i Jedliczu.

Najbardziej popularne spółki na GPW (więcej o GPW) w Warszawie cechują się największą płynnością, dlatego nie ma problemu z zakupem ich akcji i zbyciem ich, jeśli zajdzie potrzeba realizacja zysków oraz wycofania się z inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź ranking kredytów hipotecznych

1
Ocena: %
%RRSO
%OPROCENTOWANIE
%PROWIZJA
PLNKWOTA KREDYTU
OKRES KREDYTOWANIA
2
Kredyt hipoteczny
Ocena: 87%
2,78%RRSO
2,28%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
4 500 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
3
Kredyt własny kąt hipoteczny
Ocena: 96%
2,86%RRSO
2,45%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
4
kredyt hipoteczny
Ocena: 90%
2,31%RRSO
2.17%OPROCENTOWANIE
1%%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
30 latOKRES KREDYTOWANIA
5
Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach
Ocena: 93%
2,54%RRSO
2,38%OPROCENTOWANIE
0%PROWIZJA
400 000 PLNKWOTA KREDYTU
25 latOKRES KREDYTOWANIA
Rozwiń całą listę