Zostaw ocenę

Po złożeniu wniosku kredytowego okazało się, że Twoje dane znajdują się w Biurze Informacji Kredytowej, pomimo tego że dotychczas sumiennie spłacałeś swoje kredyty. Tak niestety często bywa, bo zarówno banki popełniają błędy, jak i Ty zapominając np. o opłatach za użytkowanie konta, o którym dawno zapomniałeś. Pomimo niewielkich kwot zadłużenia z takiego tytułu, po przekroczeniu terminu płatności o ponad 30 dni taka informacja znajdzie się niestety w bazie. 

Taka sytuacja może oznaczać, że do czasu wyjaśnienia sprawy, a więc „wyczyszczenia” Twojej negatywnej historii w BIK możesz mieć poważny problem z uzyskaniem kredytu. W tej sytuacji nie ma znaczenia Twoja obecna zdolność kredytowa, gdyż dla banku jesteś niewiarygodnym klientem. Aby mieć pewność, który bank wpisał Cię do bazy możesz uzyskać bezpłatny, szczegółowy raport na swój temat z BIK-u raz na 6 miesięcy. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bik.pl 

W BIK przechowywane są informacje o wszystkich Twoich zobowiązaniach kredytowych, zarówno spłacanych regularnie, jak i tych w których masz problemy z terminową spłatą. Informacje te przekazują do BIK same banki, więc jeśli masz problem niesłusznym wpisaniem Cię do bazy musisz interweniować w banku, który dokonał wpisu. Jeżeli zobowiązanie wykazane w BIK zostało spłacone, i/lub było spłacane terminowo masz prawo żądać od banku skorygowania takich wpisów w BIK. To niestety może nieco potrwać, ale to jedyna droga. Pamiętaj, że dobra historia kredytowa ułatwia uzyskanie kredytu.

Sprawdź ranking kredytów hipotecznych

1
Ocena: %
%RRSO
%OPROCENTOWANIE
%PROWIZJA
PLNKWOTA KREDYTU
OKRES KREDYTOWANIA
2
Kredyt hipoteczny
Ocena: 87%
2,78%RRSO
2,28%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
4 500 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
3
Kredyt własny kąt hipoteczny
Ocena: 96%
2,86%RRSO
2,45%OPROCENTOWANIE
0,00%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
35 latOKRES KREDYTOWANIA
4
kredyt hipoteczny
Ocena: 90%
2,31%RRSO
2.17%OPROCENTOWANIE
1%%PROWIZJA
3 000 000 PLNKWOTA KREDYTU
30 latOKRES KREDYTOWANIA
5
Kredyt hipoteczny na dobrych warunkach
Ocena: 93%
2,54%RRSO
2,38%OPROCENTOWANIE
0%PROWIZJA
400 000 PLNKWOTA KREDYTU
25 latOKRES KREDYTOWANIA
Rozwiń całą listę